Magyar Katolikus Lexikon > A > Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei

Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei: egyházmegyei jogú, női szerzetes intézmény. - Bali Katalin M. Kapisztrána és Hegedűs Kolos OFM alapította szegények, betegek, öregek és elhagyottak szolg-ára. 1993. XII. 30: nyertek ppi jóváhagyást. szabályzatuk a →ferencesek harmadrendjének reguláján alapszik. Kezdetben egy kórterem volt a szállásuk. 1996: a Svájcban élő Eberli József sachselni plnos segítségével Kozármislenyben ktort és tp-ot építettek. Szolg-ukat Pécsett a Baranya m. Kórház Geriátria Osztályán, a Baranya m. Gyermekkórházban és Kozármislenyben végzik. r.k.

Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei: egyházmegyei jogú, női szerzetes intézmény. – Bali Katalin M. Kapisztrána és Hegedűs Kolos OFM alapította szegények, betegek, öregek és elhagyottak szolg-ára. 1993. XII. 30: nyertek ppi jóváhagyást. szabályzatuk a →ferencesek harmadrendjének reguláján alapszik. Kezdetben egy kórterem volt a szállásuk. 1996: a Svájcban élő Eberli József sachselni plnos segítségével Kozármislenyben ktort és tp-ot építettek. Szolg-ukat Pécsett a Baranya m. Kórház Geriátria Osztályán, a Baranya m. Gyermekkórházban és Kozármislenyben végzik. r.k.